Chcielibyśmy zwiedzić Kopenhagę, ale to droga przyjemność: loty i atrakcje”. Na szczęście powyższe zdanie mocno traci na aktualności. Wykorzystując okazję na tanie przeloty, możecie zaplanować idealny jesienny weekend w stolicy Danii, nie tracąc ani jednego dnia urlopu. Wolne miasto Christiania, kolorowe kamienice w Nyhavn, Indre By, okolice królewskiego zamku Rosenborg – a przy kontynuowaniu programu CopenPay także darmowe lunche, filiżanka kawy, wycieczki kajakiem, lekcje surfingu i bezpłatne wstępy do muzeów – to wszystko czeka na Was. Kupujcie bilety, kto pierwszy ten lepszy!


Co łączy Warszawę i Kopenhagę, oprócz pomników Syrenek: na Powiślu (Pomnik Syreny) oraz na nabrzeżu Langeline (Den Lille Havfrue)? Od pewnego czasu można przekornie powiedzieć: stolice Polski i Danii łączy… tanie połączenie lotnicze :). Trudno w to uwierzyć, ale za bilet na weekendową wycieczkę do Kopenhagi przyjdzie wam zapłacić mniej niż za pociąg Pendolino z Warszawy do Gdańska: wystarczy, że wyciągniecie z portfela przysłowiową „stówkę”.

Jak to zrobić? Zajrzyjcie na poniższe screeny ↓


Patent Pana Podróżnika banner
  • kluczem jest bezpośrednie połączenie lotnicze z Polski do Kopenhagi;
  • aktualnie (lato-jesień 2024 r.) na tej trasie operują nie tylko regularni przewoźnicy, ale również tanie linie lotnicze, m.in. Ryanair i Wizz Air;
  • w podanej propozycji podróży: wycieczkę musicie rozpocząć w Warszawie: na głównym lotnisku (Lotnisko Chopina);
  • niskie ceny biletów możliwe są do uzyskania bezpośrednio na stronie przewoźnika, podróż musicie odbyć z bagażem podręcznym, posiadając członkostwo w Wizz Discount Club.

POŁĄCZENIE LOTNICZE

Na screenie poniżej: połączenie Warszawa-Kopenhaga-Warszawa (25-27.10.2024 r.), z całkowitą ceną biletu wynoszącą 98 PLN, aktualną na moment publikacji tego artykułu.

Przelot na trasie Warszawa - Kopenhaga - Warszawa (c) panpodroznik.com

Chcielibyście mieć więcej czasu na zwiedzanie? Istnieje możliwość sprytnego wydłużenia pobytu (wylot z Warszawy w piątek o 12:45, powrót do Warszawy w niedzielę o 21:55). Za taki bilet zapłacicie zaledwie 41 PLN więcej, a ze szczegółami połączenia możecie zapoznać się na poniższym screenie:

Przelot na trasie Warszawa - Kopenhaga - Warszawa (c) panpodroznik.com


Pan Podróżnik Poleca banner

Wspomnieliśmy o możliwości bezpłatnych atrakcji w Kopenhadze, takich jak darmowe lunche, filiżanka kawy, wycieczki kajakiem, lekcje surfingu czy bezpłatne wstępy do muzeów? To wszystko – i znacznie więcej – jest dostępne dzięki pilotażowemu programowi CopenPay. Władze Kopenhagi postanowiły nagradzać działania przyjazne dla klimatu, pokazując turystom korzyści wynikające z podejmowania świadomych decyzji mających wpływ na środowisko.

Kiedy podróżujesz za granicę – jeśli lecisz do innych miejsc lub podróżujesz samochodem – zanieczyszczasz środowisko. Jedną z rzeczy, które możemy zmienić, jest skłonienie turystów do bardziej zrównoważonego działania w miejscu docelowym. Nasz plan jest tylko małym krokiem w kierunku zielonej transformacji.

Rikke Holm Petersen, Wonderful Copenhagen

Co należy zrobić podczas pobytu, aby zostać beneficjentem tych bezpłatnych atrakcji? Wystarczy zobowiązać się do zrównoważonego zwiedzania bądź dotrzeć do danego miejsca przy użyciu komunikacji publicznej lub na rowerze. Niekiedy niezbędna będzie również wasza mała pomoc – wszystkie szczegóły znajdziecie na specjalnej stronie projektu CopenPay.

Ważne: pilotażowy projekt wystartuje 15 lipca i potrwa do 11 sierpnia. Władze Kopenhagi rozważają kontynowanie projektu w pozostałych miesiącach – być może CopenPay będzie aktywny podczas waszej październikowej wycieczki 🙂

Nyhavn w Kopenhadze (c) Peter Lloyd Unsplash / panpodroznik.com
Nyhavn w Kopenhadze (c) Peter Lloyd Unsplash / panpodroznik.com

OK, dostaliście się do Kopenhagi. Gdzie wybrać się na zwiedzanie i fotopolowanie z aparatem fotograficznym lub smartfonem? Pan Podróżnik rekomenduje zapoznać się z reportażem-relacją z Królestwa Danii, w której znajduje się kilka przydatnych akapitów dotyczących Kopenhagi → Hygge, rowery i góry lodowe: zDANIA są podzielone.

Doskonały plan weekendowego zwiedzania stolicy Danii znajdziecie również (w języku polskim) na blogu → Best of Copenhagen.


Gdzie spać w Kopenhadze

  • jeżeli po przylocie nie będziecie skłonni do wydawania pieniędzy na drogie hotele, Pan Podróżnik rekomenduje nocleg w Meininger Urban House: obiekt ma doskonałą lokalizację oraz dobre opinie dotychczasowych klientów. Zarezerwujecie go m.in. poprzez Booking.com – łóżko w sali wieloosobowej we wskazanym terminie to koszt 88 zł PLN / doba.
Nocleg w Kopenhadze (c) panpodroznik.com
Nocleg w Kopenhadze (c) panpodroznik.com

Przydatne Strony banner

→ oficjalny serwis projektu CopenPay

→ plan zwiedzania Kopenhagi na blogu „Guru w Podróży”

→ porady dotyczące zwiedzania Kopenhagi w serwisie tanie-loty.com.pl


Komentowanie jest wyłączone.