PanPodroznik.com – redakcja i kontakt

Banner Pan Podróżnik kontakt (c) panpodroznik.com

PanPodroznik.com – szczegółowe informacje, bio i dane kontaktowe

Banner doświadczenie podróżnicze (c) Paweł Kunz, panpodroznik.com

Paweł Kunz (Pan Podróżnik) i jego doświadczenie podróżnicze? Cóż, trochę kręci się po świecie. Był na 7546 m n.p.m. i 418 m p.p.m. Odwiedził ponad 120 państw świata, weryfikowanych przez Travelers Century Club – przebywał w największym (Rosja), najmniejszym (Watykan) i w tym podobno najważniejszym (Stany Zjednoczone). Jadł skorpiony w Chinach, pił kumys w Kazachstanie, jechał koleją transsyberyjską, zakopał skrzynkę geocachingową w Luksemburgu i wylegiwał się na plażach Goa. Namalował graffiti na murze oddzielającym Palestynę od Izraela, przeszedł szlak Arctic Circle Trail na Grenlandii, uniknął min przeciwpiechotnych w Laosie i namolnych kobiet na pograniczu Argentyny i Chile. Przejechał pustynię Takla-Makan, włóczył się po Jedwabnym Szlaku, biegał po Arktyce w poszukiwaniu zorzy polarnej, zawiózł pomoc humanitarną do domów dziecka w Kirgistanie – i kąpał się nago na Spitsbergenie, 78° 13’N, 1100 km od Bieguna Północnego.

Piewca sprytnych metod na podróżowanie: ma na swoim koncie m.in. podróż do Tanzanii za 1 zł, do Los Angeles (z Irlandii) za 85 zł, na Maderę za 99 zł, na Spitsbergen za 310 zł, do Iranu za 330 zł, do Chin za 370 zł oraz mnóstwo lotów za kilka-kilkanaście groszy. Miłośnik gór, mający na swoim koncie szczyty w Tatrach, Alpach, Andach, Pamirze i na Kaukazie. Pierwszy Polak, który zdobył Koronę Gór Polski w trakcie jednej wyprawy, bez wsparcia z zewnątrz (2001 r.).

Został czasowo wydalony z Białorusi, aresztowany w Chinach, nie chciano go wypuścić z Naddniestrza. Szukał wampirów w rumuńskich zamkach, potwora z Loch Ness w Szkocji, lodowych rzeźb w Murmańsku, śladów zamachu przy granicy Gruzji z Osetią Południową. Uciekał przed wojskiem na najwyższym szczycie europejskiej części Turcji – i skręcił nogę, zbiegając z wygasłego wulkanu na Islandii. Odganiał się od niedźwiedzi w północnej Kanadzie i od małp w Kostaryce, eksplorował pustynię Negev nieopodal Arabii Saudyjskiej, o mały włos nie spowodował konfliktu dyplomatycznego na północy Syberii zimą. Spał w Spale, pił w Pile. Był i w Piekle, i w Niebie (oba w gminie Końskie).

(kliknij powyżej / for more details click here / haga clic aquí para más detalles) ↑


Banner doświadczenie zawodowe (c) Paweł Kunz, panpodroznik.com

Paweł Kunz (Pan Podróżnik) jest ekspertem branży turystycznej, legitymującym się wieloletnim praktycznym doświadczeniem w działalności na styku obszarów travel – media – tourism. Paweł Kunz to również kreator brandu Traventures, zajmujący się m.in. konsultingiem, ekspercką bazą wiedzy, study tourami / press tripami, influencer marketingiem, promocją miast, regionów i destynacji, konferencjami – a także kompleksowymi działaniami travel marketing: budżetowaniem, ATL-BTL-TTL i ekspozycją w mediach (TV, radio, prasa, internet). W jego obszarze zawodowym znajdują się działania travel locations manager – wyszukiwanie i opracowywanie planów zdjęciowych dla potrzeb branży filmowej, reklamowej, rozrywkowej – jak również usługi tailor made travel (plany podróży, koordynacja, bilety), motywacyjne szkolenia wyjazdowe, działania CSR, imprezy incentive, konferencje oraz produkcja, monetyzacja i realizacja projektów turystycznych.

Członek Kapituły Ekspertów, tworzącej „Listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” (2022, 2023) pod auspicjami portalu WaszaTurystyka.pl. Przewodniczący Rady Dziennikarzy Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów (KOLOSY 2020) oraz jej wieloletni członek. W latach 2016-2021 współpracownik największego serwisu na rynku podróży w Polsce (Fly4free.pl), m.in. jako dziennikarz działu Publicystyki i wydawca zarządzający pracą Działu Promocji. Felietonista i autor wywiadów w Outdoor Magazyn, autor i reportażysta w All Inclusive Magazyn, autor zewnętrzny w National Geographic.

Moderator paneli branżowych, międzynarodowych kongresów turystycznych i sportowych, mówca konferencyjny, ekspert rynku turystycznego – dzielący się swoim doświadczeniem i wiedzą w programach telewizyjnych, audycjach radiowych oraz na łamach prasy (print, digital) i w internecie. Ewangelizuje w zakresie taniego podróżowania i turystyki, dając gościnne wykłady na festiwalach podróżniczych i uczelniach wyższych (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie). Dba o edukację i rozpalanie podróżniczego ognia u dzieci i młodzieży, przeprowadzając turystyczne prelekcje w szkołach, przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych.

(kliknij powyżej / for more details click here / haga clic aquí para más detalles) ↑


Banner doświadczenie dziennikarskie (c) Paweł Kunz, panpodroznik.com

Paweł Kunz to doświadczony dziennikarz, na przestrzeni ostatnich 23 lat współpracujący jako freelancer z wieloma redakcjami w Polsce i poza jej granicami. W latach 2002-2007 dyrektor serwisu CZATeria (wg badania Megapanel PBI/Gemius ówcześnie największego serwisu w swojej kategorii tematycznej w Polsce, 1,04 mln UU I’06) oraz twórca Działu Moderacji Treści, zarządzający grupą 82 administratorów zewnętrznych. Przeprowadził ponad 450 wywiadów i czatów moderowanych (2002-2007) z politykami, aktorami, osobami publicznymi, reżyserami, ekspertami, gwiazdami sportu, estrady, dziennikarzami telewizyjnymi i radiowymi w ramach Interia.pl, RMF FM oraz CZATeria.

Autor kilkuset artykułów o tematyce newsowo-turystyczno-podróżniczej oraz wywiadów z przedstawicielami branży travel i dziennikarskich materiałów śledczych w portalu Fly4free.pl (2016-2021, ówcześnie największego serwisu w swojej kategorii tematycznej w Polsce, 2,25 mln UU, 14,5 mln PV, VII’19), współpracując jako dziennikarz działu Publicystyki a także jako wydawca zarządzający pracą Działu Promocji i Ofert.

Będąc dziennikarzem-freelancerem, podróżnikiem i ekspertem branży turystycznej, jest stale obecny w wypowiedziach eksperckich oraz jako zaproszony gość na falach radiowych (Radio Nowy Świat, Radio Zet, Radio 357, RMF FM, RMF Maxx, PR1, PR3, PR Czwórka, Radio Kraków, TOK FM, Radio Plus, Radio Wrocław, Radio Kielce). Publikował m.in. w Gazeta.pl, Wirtualna Polska, Interia.pl, swoim komentarzem zasila materiały ukazujące się w Rzeczpospolitej, Wprost, Newsweeku, Gazecie Wyborczej, Press, Slazag. Występuje jako ekspert w programach oraz materiałach newsowych emitowanych na łamach TVN, TVN24, TVN24 BIS, TVP2, TVP Info, TVP Polonia, Polsat, Biznes24. Współpracuje jako autor zewnętrzny dla wydawnictw i narodowych przedstawicielstw turystycznych.

Stały felietonista i autor wywiadów w Outdoor Magazyn, autor-reportażysta w All Inclusive Magazyn, autor zewnętrzny w National Geographic. Stały ekspert ds. turystyki i podróży w telewizjach śniadaniowych (TVP2 Pytanie na Śniadanie). Jako freelancer rozwija również projekty własne.