MIEJSCE: Maroko, As-Suwajra (Essaouira)

Legendarne okolice Mogadoru, gdzie pustynia schodzi do oceanu w towarzystwie wiatru. Pewne rzeczy przez stulecia nie uległy zmianie. I mimo postępu cywilizacji i środków transportu, niekiedy najprostsze rozwiązania wciąż są najlepsze.

Pan Podróżnik

As-Suwajra (c) panpodroznik.com
Okolice marokańskiej As -Suwajry (c) panpodroznik.com

DETALE

Na zdjęciu uchwycona podróż na grzbiecie wielbłądów, w pobliżu miejscowości As-Suwajra na południu Maroka. Zdjęcie wykonane telefonem komórkowym HTC Ultra podczas eksploracji Maroka i Sahary Zachodniej przez Pana Podróżnika.


IMPRESJA

Tu czas się zatrzymał. Trzy z czterech żywiołów – woda, powietrze i ziemia – splatają się w jeden krajobraz. Wiatr i mgły znad Oceanu Atlantyckiego, w połączeniu z drobinkami wody oraz piaskiem pustyni, dają efekt jedności. Co jest za horyzontem? Można się tego jedynie domyślać… widoczność to zaledwie kilkadziesiąt metrów.

Tylko od Ciebie zależy, jak długo – i z kim – będziesz wędrować na grzbiecie dromadera. To może być godzinny spacer lub kilkunastodniowa wyprawa. Okolice As-Suwajry ( الصويرة , Essaouira) obfitują w wiele atrakcji. Jak już znudzisz się pustynią i wielbłądami, w porcie czekają świeżo złowione ryby i rekiny… oraz tysiące kotów.

Sama As-Suwajra przywita przyjezdnych aromatem wydobywającym się z naczyń tajine, atmosferą surferskiego spotu i ulotnym zapachem kwiatostanów pewnych kontrowersyjnych roślin. Planowałem spędzić tam kilkanaście godzin. Zostałem znacznie dłużej…


Banner Pan Podróżnik Podpowiada (c) panpodroznik.com

JAK TAM DOTRZEĆ?

Mapa Google: ⇒ kliknij tutaj

Koordynaty GPS (przybliżone): 31°29’37.5″N 9°46’04.5″W

Najbliższe lotnisko: Essaouira-Mogador (ESU)


Write A Comment