Banner Pan Podróżnik O Nas (c) panpodroznik.com

Co znajdziesz na panpodroznik.com?


Dla kogo adresowany jest serwis panpodroznik.com? Dla tych, których interesuje świat (nie tylko) podróży: z pozycji pasji, poszukiwania inspiracji, piastowanego stanowiska służbowego lub usytuowania zawodowego w branży travel. Dla turystów i podróżników: tych preferujących wersję wygodną, zorganizowaną, touroperatorską – jak i niespokojnych dusz, indywidualnie planujących i realizujących samodzielne wyjazdy. Dla miłośników przygód, eksploracji, ale i leniwej obserwacji miejsc oraz zjawisk. Dla tych, którym nie wystarczają nagłówki w portalach horyzontalnych, którzy chcą wiedzieć więcej, zajrzeć głębiej, zrozumieć. Dla wszystkich.

Co w środku? Oto panpodroznik.com na skróty: ↓


REPORTAŻE I RELACJE – wybierz(cie) się w drogę z Panem Podróżnikiem, towarzysząc mu w jego eskapadach. Kompas? Słowa i emocje. Wszystko w ramach dłuższych, reportażowych form, pomagających zrozumieć dane miejsca, okoliczności, napotkanych ludzi. Soczyście, krwiście, autentycznie.

FOTOREPORTAŻE I MIGAWKI – wizualne wsparcie dla wyobraźni. Od krótkich wzmianek foto, ułatwiających identyfikację, po pełnoskalowe wrażenia, w których obraz uchwycony w kadrze komórki lub aparatu nierzadko jest ważniejszy niż krótki opis.

FELIETONY I WYWIADY – myśli wszelakie: z reguły nieuczesane, niekiedy ugładzone, czasem obrazoburcze. Plus długie rozmowy z Tymi, Których Warto Słuchać; reprezentującymi nie tylko branżę podróżniczą, eksploracyjną, medialną, lecz również rozmaite obszary sektora turystycznego w Polsce i na świecie.

PORADY I OKAZJE – wydatnie wspomagające proces inspiracji i wprost zachęcające do szybkiej decyzji oraz ruszenia w podróż. Bilety lotnicze na drugi kontynent w cenie pizzy? Tanie noclegi? Nieoficjalne zniżki? Sprytne sposoby i tricki? Witaj(cie) w świecie, w którym Pan Podróżnik będzie przewodnikiem po meandrach smart-travel.


EUROPA | AZJA I AUSTRALIA | AMERYKA PŁN. i PŁD. | AFRYKA | POLSKA – materiały, miejsca i podróże opisane i rozrzucone w innych zakątkach serwisu panpodroznik.com, usystematyzowane według klucza kontynentów, z patriotycznym rodzynkiem. Świat jest piękny!


PAN PODRÓŻNIK W PRASIE / TV / RADIU / INTERNECIE – od małych setek radiowych, poprzez wypowiedzi w prasie drukowanej, działania radiowe, teksty publikowane w internecie, skończywszy na wywiadach telewizyjnych, felietonach, wejściach eksperckich i innej aktywności medialnej. Cel nadrzędny? Informacja, inspiracja, niesienie kaganka oświaty turystycznej.

INFORMACJE BRANŻOWE – trzymając rękę na pulsie szeroko rozumianej branży turystycznej: indywidualnej, ale i zorganizowanej, spod znaku biur podróży. Eventy, działania marketingowe, wydarzenia mające przełożenie na obszary turystyki, nie tylko tej masowej, ale i kwalifikowanej. Całość bywa podlana gęstym sosem analiz, w którym pływają procenty i liczby.

PRESS TOURY I FAM TRIPY – relacje z zorganizowanych wyjazdów prasowych, w których wziął udział Pan Podróżnik. Wszystkie łączą świat dziennikarski ze światem podróżniczym, niekiedy przekształcając się w szczegółowy plan-zachętę do odwiedzin, z dokładną rozpiską i cenami. Bierzcie i korzystajcie!

STREFA EKSPERTA – dostępna dla wybranych czytelników. Zapytaj(cie) mailowo o klucz 🙂


FESTIWALE PODRÓŻNICZE – Pan Podróżnik i jego opowieści: na małych spotkaniach autorskich, średniej wielkości eventach i dużych festiwalach podróżniczych. Duszne salki, przestronne biblioteki, ogromne hale rozrywkowe. Zajrzyj(cie), posłuchaj(cie), przeczytaj(cie), przeżyj(cie), zainspiruj(cie) się!

EDUKACJA – prelekcje w przedszkolach, lekcje w szkołach, wykłady na uczelniach. Nauka świata, geografii i realizacja ciekawości poznania oraz oswajania inności poprzez zabawę i edukację. Spotkania tematyczne – osnute wokół wyjazdów Pana Podróżnika – dopasowane do kalendarza świąt i wydarzeń scenariusze, pozwalające na storytelling. Pomyśl(cie): a może to czas na wizytę w Waszej placówce edukacyjnej? 😉

BIZNES – kongresy, moderacja paneli branżowych, działania doradcze w branży travel. I dziesiątki innych form aktywności, czyli cały ten jazz. Zróbmy coś razem!