Wakacje za pasem, więc dla wielu naszych rodaków to ostatni dzwonek na rozglądanie się w gąszczu ofert wakacyjnego wypoczynku. Gdzie wyjeżdżają Polacy? Jakie kierunki zyskują na znaczeniu? Czy najważniejszym kryterium wyjazdu zorganizowanego jest cena? Pan Podróżnik w ramach wypowiedzi eksperckiej dla telewizji TVP3 Warszawa pochylił się nad tymi zagadnieniami.


Banner Pan Podróżnik Media (c) panpodroznik.com

Preferencje odnośnie wyboru kraj vs zagranica są dość stałe. W ubiegłym sezonie wakacyjnym większość Polaków wybierała urlopy krajowe: badania i deklaracje turystów, planujących spędzić letnie miesiące nad Bałtykiem, na Mazurach, w Tatrach i w innych rejonach Polski, wskazywały od 54 proc (CBOS) do nawet 64 proc. (Polska Organizacja Turystyczna).

W tym sezonie letnim, zważywszy na fakt silnej złotówki, coraz więcej naszych rodaków rozgląda się za wyjazdami poza granice naszego kraju: okazuje się, że wakacje nad ciepłym morzem mogą być tańsze, lub w porównywalnej cenie, do wczasów w Kołobrzegu, Jastrzębiej Górze czy Darłowie.

Turcja jest krajem, który ma najlepszy stosunek jakości do ceny, jeżeli patrzymy na oferty w biurach podróży – i to jest główny powód, dla którego Polacy tak tłumnie wybierają wakacje i plażowanie na Riwierze Tureckiej, w rejonie Marmaris czy Bodrum.

Paweł Kunz (Pan Podróżnik), wypowiedź dla TVP3 Warszawa
Wywiad w TVP3 Warszawa (c) panpodroznik.com
Wywiad w TVP3 Warszawa (c) panpodroznik.com

Jakie są hity sprzedażowe w biurach podróży? Podczas wejścia antenowego w programie Telewizyjny Kurier Warszawski w TVP3 Warszawa, Pan Podróżnik wskazywał na kraje, które oferują doskonałą relację jakości do ceny: Turcję, Grecję, Egipt i Bułgarię, nie zapominając oczywiście o Chorwacji (ponad milion turystów z Polski w ubiegłym sezonie!) i Tunezji. Na naszych rodaków czeka tam zróżnicowana baza hotelowa – od standardu ekonomicznego po obiekty 5*, także światowych, rozpoznawalnych marek – oraz praktycznie gwarancja dobrej, słonecznej pogody, stanowiącej kontrapunkt do kapryśnego latem Bałtyku.

W pogramie zacytowano również wypowiedzi m.in. Deniza Rymkiewicza, rzecznika prasowego firmy eSky.pl – który wskazywał na Maltę jako nowy, interesujący wakacyjny kierunek. Z kolei Alicja Gołębiewska-Wójcik, reprezentująca linię lotniczą Ryanair jako CEE & Baltics Country Manager, zwracała uwagę na rosnącą pozycję Albanii jako przykładu taniego i ciepłego kraju, który możemy rozpatrywać w kontekście urlopowym.

Wywiad w TVP3 Warszawa (c) panpodroznik.com
Wywiad w TVP3 Warszawa (c) panpodroznik.com

Banner Gdzie Można Znaleźć (c) panpodroznik.com

Materiał dot. wakacyjnych wyborów Polaków można było obejrzeć live w TVP3 Warszawa (program Telewizyjny Kurier Warszawski) lub na stronie internetowej TVP3 Warszawa → https://warszawa.tvp.pl

TVP3 Warszawa logotyp (c) panpodroznik.com

Write A Comment