Szukasz okazji na porównanie bożonarodzeniowych jarmarków w Krakowie, Gdańsku lub we Wrocławiu z tymi słynnymi, odbywającymi się w Niemczech? Dlaczego nie sprawdzisz tego osobiście? Tym bardziej, że jednodniowa wycieczka lotnicza – która sama w sobie może być atrakcją – z Polski do Niemiec oraz wizyta na Weihnachtsmarkt w Dortmundzie będzie kosztować Ciebie równowartość wypadu do kina i późniejszej wizyty w McDonald’s celem spożycia Burgera Drwala w towarzystwie 2-3 osób 🙂

Nie wierzysz? Sprawdź szczegóły!


Jarmarki bożonarodzeniowe to coś, co nierozłącznie kojarzy się z przygotowaniami do grudniowego świętowania, z zapachem potraw, z grzanym winem i spotkaniem w gronie znajomych. Tradycja organizowania tego typu jarmarków pochodzi z Austrii i z Niemiec – to właśnie tam można zwiedzać, smakować i podziwiać najpiękniejsze tego typu wydarzenia.

Pan Podróżnik regularnie odwiedza przedświąteczne stoiska, nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Warto spróbować czegoś innego, warto wyrwać się ze swojej strefy komfortu i zaspokoić ciekawość. Tym samym, jeżeli ktoś chciałby na własnej skórze zobaczyć „jak to się robi” u naszych zachodnich sąsiadów – ma dwie możliwości. Pierwszą jest obejrzenie poniższego filmu:

…a drugą? Osobiste wrażenia, które można przywieźć z grudniowej wycieczki na bożonarodzeniowy jarmark w Dortmundzie.


Zdaniem Pana Podróżnika: nie ma lepszego miejsca w Niemczech na szybką wizytę, której celem jest jarmark bożonarodzeniowy, niż Dortmund. Doskonałe skomunikowanie tego miasta z Polską poprzez bezpośrednie i tanie loty z wielu polskich portów lotniczych powoduje, że organizacja takiej wycieczki nie stanowi większego problemu. Siatka połączeń lotniczych umożliwia również szybkie, jednodniowe, wręcz kilkugodzinne wycieczki!

Ile to kosztuje? Przy odrobinie szczęścia i dobrej dacie podróży w grudniu 2023, za bilety lotnicze w dwie strony zapłacisz zaledwie 138 PLN. Jak to zrobić?


Patent Pana Podróżnika banner
  • kluczem jest bezpośrednie połączenie lotnicze z Polski do Dortmundu (z Katowic);
  • aktualnie (jesień-zima 2023 r.) na tej trasie operuje m.in. Wizz Air, w każdym dniu tygodnia, najczęściej więcej niż 1x w trakcie dnia;
  • podróż możesz rozpocząć w Gdańsku, Katowicach, Olsztynie lub Wrocławiu, ale jednodniowe wycieczki „idealnie składają się” z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach;
  • niskie ceny biletów możliwe są do uzyskania bezpośrednio na stronie przewoźnika, podróż musisz odbyć z bagażem podręcznym, posiadając członkostwo w Wizz Discount Club (ale w przypadku niektórych dat, członkostwo w WDC nie jest wymagane);

PRZYKŁADOWE POŁĄCZENIE

Na screenie poniżej: przykład jednodniowej wycieczki / połączenia Katowice-Dortmund-Katowice (5.12.2023 r.), z całkowitą ceną biletu wynoszącą 138 PLN, aktualną na moment pisania tego artykułu. Taką samą wycieczkę możesz odbyć m.in. 12.12.2023 r.

Pan Podróżnik zachęca do samodzielnego przeglądania kalendarza lotów Wizz Air na trasie Katowice-Dortmund-Katowice w poszukiwaniu tego typu okazji.

Screen KTW-DTM-KTW (c) panpodroznik.com

Pan Podróżnik Poleca banner

OK, dostałeś się do Dortmundu, jest 9:00, samolot powrotny masz o 17:30. Jak zaplanować szybką wycieczkę i wizytę na jarmarku świątecznym?

Transport z lotniska do centrum / powrót na lotnisko

Atrakcje: na co zwrócić uwagę?

  • zobacz choinkę bożonarodzeniową (w 2022 r. była to największa choinka na świecie, w tym roku rekord ma być pobity);
  • spróbuj grzanego wina: w 2023 r. koszt kubka to 3,5 EUR;
  • zwiedzaj, smakuj, rozglądaj się po centrum i okolicy Hansaplatz → organizatorzy tegorocznego jarmarku zapowiadają 300 stoisk w 11 lokalizacjach (wszystkie położone blisko siebie).

Jarmark rozpocznie się 23. listopada. Pan Podróżnik na pewno skorzysta z tej okazji, powiększając swoją kolekcję okolicznościowych kubków o nowy egzemplarz 🙂 … i zachęcając do jednodniowej, taniej wycieczki!

Kubek z Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dortmundzie (c) Dortmund.de , panpodroznik.com
Kubek z jarmarku w Dortmundzie (c) Dortmund.de , panpodroznik.com
Przydatne Strony banner

Write A Comment