Czy kiedykolwiek doświadczyliście zjawiska dnia polarnego, gdy przez całą dobę słońce nie zachodzi? Jak najtaniej poczuć „zew północy”? Wybrać się za koło podbiegunowe – do miasta zwanego Bramą Arktyki. Błyskawiczna, 24 godzinna wycieczka do Tromsø, w obłędnej cenie… i to jeszcze w czerwcu? Łapcie okazję, zanim zniknie.


Pan Podróżnik nie jest obiektywny w temacie Tromsø. Zimową porą nie ma lepszego miejsca na obserwację zorzy polarnej w Europie niż okolice tego norweskiego miasta położonego w Arktyce, 350 kilometrów na północ od koła podbiegunowego. Ale Tromsø pozwala na zapoznanie się z północą Europy także w późnowiosenno-letnim okresie. Dzika przyroda, leniwy spacer po plaży Telegrafbukta, piękny Ersfjordbotn a może po prostu wizyta w ikonicznej katedrze? Całodzienna wycieczka do Tromsø pozwoli na samodzielne wyrobienie sobie zdania na temat północy Norwegii – mogąc zachęcić do przyszłych, dłuższych wyjazdów.

Dla wielu podróżników (a zwłaszcza dla tych, którzy nie mieli wcześniej okazji na przeżycie tego typu doświadczenia) atrakcją będzie dzień polarny: podczas proponowanej wycieczki słońce w Tromsø będzie znajdować się nad horyzontem przez 24 godziny na dobę.

Ile to kosztuje? Cóż, jeżeli skorzystacie z propozycji Pana Podróżnika, za bilety lotnicze w dwie strony zapłacicie 120 PLN. Jak to zrobić?


Patent Pana Podróżnika banner
  • kluczem jest bezpośrednie połączenie lotnicze z Polski do Tromsø;
  • aktualnie (wiosna-lato-jesień 2024 r.) na tej trasie operuje Wizz Air, z częstotliwością 2-4 razy w tygodniu, w zależności od miesiąca;
  • podróż musicie rozpocząć w Gdańsku: to jedyne miasto w Polsce, z którego Wizz Air lata do Tromsø;
  • niskie ceny biletów możliwe są do uzyskania bezpośrednio na stronie przewoźnika, podróż musicie odbyć z bagażem podręcznym, posiadając członkostwo w Wizz Discount Club;
  • w okresie marzec – październik nie doświadczycie w Tromsø zjawiska zorzy polarnej.

POŁĄCZENIE LOTNICZE

Na screenie poniżej: połączenie Gdańsk-Tromsø-Gdańsk (11-12.06.2024 r.), z całkowitą ceną biletu wynoszącą 120 PLN, aktualną na moment publikacji tego artykułu.

Pan Podróżnik zachęca do samodzielnego przeglądania kalendarza lotów Wizz Air na trasie Gdańsk-Tromsø-Gdańsk w poszukiwaniu tego typu okazji.

Lot z Gdańska do Tromso (c) panpodroznik.com

Pan Podróżnik Poleca banner

OK, dostaliście się do Tromsø. Gdzie wybrać się na zwiedzanie lub foto-polowanie, z aparatem fotograficznym lub smartfonem?

Trzy miejsca w Tromsø

Trzy miejsca w okolicach Tromsø

  • Breivikeidet;

Gdzie spać w Tromsø

  • jeżeli po przylocie nie będziecie skłonni do całonocnego wykorzystania dobrodziejstw dnia polarnego, Pan Podróżnik rekomenduje nocleg w Tromso Coco Apartments. Zarezerwujecie go poprzez Booking.com – łóżko w sali wieloosobowej we wskazanym terminie to koszt 137 PLN.
Nocleg w Tromso (c) panpodroznik.com
Nocleg w Tromso (c) panpodroznik.com

Przydatne Strony banner

https://www.economycarrentals.com/go/airports/norway/tromso/?c=PL

https://www.booking.com/city/no/tromso.html


Write A Comment