Gdzie wyjechać na majówkę? Jakie są aktualne preferencje naszych rodaków: planujemy spędzić ten czas w Polsce czy poza jej granicami? Pan Podróżnik przyjął zaproszenie do głównego programu informacyjnego TVP2. W wieczornej „Panoramie” wyemitowano materiał, w którym zaprezentowano konkretne statystyki przygotowane przez przedstawicieli Polskiej Organizacji Turystycznej oraz polecane miejsca na majówkę, wybrane przez Pana Podróżnika.


Banner Pan Podróżnik Media (c) panpodroznik.com

Tegoroczny kalendarz sprzyja tak zwanym długim weekendom. Jedna z najbliższych okazji zbliża się wielkimi krokami: osoby, które wezmą urlop 29 i 30 kwietnia (oraz 2 maja), będą wypoczywać łącznie aż przez dziewięć dni. Trudno przejść obojętnie obok takiej okazji na relaks – nasi rodacy tłumnie rzucili się do planowania majówki, chcąc spędzić ją poza miejscem swojego zamieszkania.

Niepewność na świecie i jej możliwy wpływ na gospodarki nie zmieniły optymizmu Polaków w planowaniu majówki. Fakt, że jedynie 9 proc. respondentów zrezygnowało z zaplanowanych wcześniej wyjazdów, może być odzwierciedleniem ich silnej determinacji do utrzymania normalności. Chcemy odpocząć po okresach niepewności związanej z wojną w Ukrainie i zwiększonych wydatków spowodowanych wysoką inflacją.

Rafał Juszkiewicz, Wiener TU, rp.pl
Panorama TVP2 (c) panpodroznik.com
Fragment materiału w Panoramie TVP2 (c) panpodroznik.com

I właśnie tematyka majówki zdominowała materiał redakcyjny w wieczornym, głównym wydaniu programu informacyjnego Panorama w TVP2. Jacek Janowski z Polskiej Organizacji Turystycznej prezentował informacje dotyczące statystyk chęci wyjazdu na majówkę przez naszych rodaków. Z kolei Pan Podróżnik skupił się na miejscach, które kuszą polskich turystów doskonałym poziomem jakości w stosunku do ceny. Wskazał m.in. Bułgarię i kurorty nad Morzem Czarnym oraz niedoceniany interior tego pięknego kraju.

Alternatywą może być majówka w Turcji: wczasy w formule all-inclusive, zakupione w biurze podroży, mogą być (m.in. poprzez czynniki ekonomiczno-polityczne oraz dynamiczne wejście na rynek polski nowych graczy, takich jak Anex Poland) jedną z najtańszych możliwości na wyjazd zagraniczny.

Mówiąc o rekomendacjach na tego typu wyjazdy, nie można było również nie wspomnieć o Tunezji, którą w ubiegłym sezonie letnim odwiedziło ponad 200 tys. naszych rodaków, a Polacy stanowili 3 największą nację z krajów europejskich, zaraz po Francuzach i Niemcach. Trudno się dziwić, ponieważ majówkę w tym afrykańskim kraju można „uszyć” według różnych wzorów. Przykład? Poranek i plażowanie nad ciepłym morzem, popołudnie w starożytnym amfiteatrze, wieczór i noc na Saharze.


Gdzie warto wybrać się na majówkę, nie opuszczając granic Polski? Pan Podróżnik wskazał widzom Panoramy TVP2 kilka ciekawych miejsc. Poniżej rozwinięcie tematu poruszonego na antenie telewizyjnej, w nieco mniej formalnej wersji, dedykowanej mediom społecznościowym 😉

Wpis na mediach społecznościowych do Panoramy (c) panpodroznik.com
Panorama TVP2 (c) panpodroznik.com
Materiał o majówce w Panoramie TVP2 (c) panpodroznik.com

Banner Gdzie Można Znaleźć (c) panpodroznik.com

Całość materiału dot. podróży w okresie majówki oraz polecanych miejsc można obejrzeć na stronie internetowej TVP2, w sekcji programu Panorama → TUTAJ.

Zapraszam!

Panorama TVP2 logo (c) panpodroznik.com

Write A Comment