Co z tą Chorwacją? Czy wakacyjny raj dla polskich turystów przestanie nim być po wprowadzeniu waluty euro? M.in. o tym – ale i o wielu innych turystycznych tematach – rozmawiałem podczas wywiadu na antenie Radia Nowy Świat w popołudniowej audycji, jako gość dnia.


Banner Pan Podróżnik Media (c) panpodroznik.com

Popołudniowe spotkanie w studiu Radia Nowy Świat w Warszawie – i rozmowa z Ksenią Maćczak-Szumską w audycji „Nowy Świat po południu”, której gospodarzem jest właśnie Ksenia oraz Michał Porycki. Razem ze mną w studiu przed mikrofonem zasiadła Agnieszka Puszczewicz: była dyrektorka Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, ekspert rynku turystycznego i właścicielka butikowego biura podróży CroVibes.

O czym rozmawialiśmy na antenie? Głównym tematem była Chorwacja i ewentualne implikacje dla podróżniczego budżetu typowego rodaka, który musi być zwiększony po wejściu Chorwacji do strefy euro. Poruszyliśmy również temat ciekawych miejsc nad Adriatykiem, preferencji Polaków oraz szalonej popularności tej części Europy (ponad milion turystów z Polski w trakcie 2022 r.!).

Czas pokaże, czy nasze predykcje, o które pokusiliśmy się z Agnieszką (dotyczące poziomu dalszego zainteresowania chorwackimi plażami przez naszych rodaków) – okażą się trafne 🙂 Przekonamy się o tym na początku 2024 roku!

Radio Nowy Świat (c) panpodroznik.com
Radio Nowy Świat (c) panpodroznik.com
Banner Gdzie Można Znaleźć (c) panpodroznik.com

Audycję Nowy Świat po południu w Radiu Nowy Świat można odsłuchać na stronie internetowej rozgłośni, w sekcji podcastów dla patronów. Zapraszam!

Radio Nowy Świat (c) panpodroznik.com

Write A Comment