Tradycja kontra technologia? Czy turystyka i nowoczesny marketing miejsc mogą połączyć dwa światy: klasyczny i ten technologiczno-internetowy? W krynickim 5* hotelu Belmonte zakończyła się I Edycja Conference & Expo Turystyka Przyszłości. Pan Podróżnik wziął w niej aktywny udział: nie tylko jako uczestnik, ale również jako prowadzący-moderator jednej z debat.


Conference & Expo Turystyka Przyszłości (c) belmonte.com.pl
Hotel Belmonte podczas Conference & Expo (c) belmonte.com.pl

Wierzymy, że tym wydarzeniem rozpoczynamy tworzenie nowej jakości we współpracy pomiędzy samorządem, przedstawicielami biznesu i organizacjami pozarządowymi. Naszą misję jest szeroko rozumiane łączenie.

Tomasz Michałowski, współorganizator

Organizatorzy grudniowego wydarzenia – które odbyło się w przepięknej, zimowej scenerii – podkreślali, iż wypracowanie odpowiedniej formuły może być kluczem do kooperacji, która może przynieść profity dla wszystkich podmiotów na rynku turystycznym: zarówno z punktu widzenia końcowego odbiorcy (turysty) jak i firm operujących w obszarach travel. Mowa nie tylko o tych „tradycyjnych”, ale również zanurzonych w nowoczesnej technologii IT.

Conference & Expo Turystyka Przyszłości (c) belmonte.com.pl
Na chwilę przed rozpoczęciem moderacji panelu dyskusyjnego (c) Mirosław Hobora

Paweł Kunz (Pan Podróżnik) miał przyjemność moderować panel pt. „Nowe technologie w marketingu miejsc”, a jego zaproszenie do udziału przyjęli:

  • Patryk Komisarczyk – CEO Klaster MICE / Temploy
  • Rafał Orlicki – CEO Meetlify
  • Tomasz Ostrowski – CEO AmistadMobile
  • Konrad Rogoziński – CEO Digital Places
  • Mateusz Tomaszczyk –zespół GuideU
Conference & Expo Turystyka Przyszłości (c) Mirosław Hobora
Podczas prowadzenia panelu na Conference & Expo (c) Mirosław Hobora

Podczas panelu poruszona została m.in. kwestia ograniczeń w zakresie wykorzystania technologii Augmented Reality, wdrożeń AR w turystyce, wirtualnych podróży, współpracy na linii startupy-samorządy oraz sposobów na zdynamizowanie efektu synergii, nie tracąc jednocześnie z oczu turystów zakorzenionych w klasycznych sposobach odbioru informacji o miejscach, regionach i atrakcjach do zobaczenia w podróży.

W ramach konferencji uczestnicy mogli wziąć udział w rozmowach plenarnych oraz blokach tematycznych, dotyczących m.in. Igrzysk Europejskich 2023, turystyki rowerowej oraz uzdrowisk. Na krynickiej scenie Conference & Expo podsumowano również Rok kobiet w turystyce oraz debatowano o świadomym wellness przyszłości.

Conference & Expo Turystyka Przyszłości (c) belmonte.com.pl
Jeden z paneli na Conference & Expo (Mirosław Hobora)
Conference & Expo Turystyka Przyszłości (c) Mirosław Hobora
Pan Podróżnik i jego tezy (c) Mirosław Hobora

Write A Comment