Jakie kierunki są najtańsze i najbardziej polecane na podróże lotnicze? Ceny, pomysły, przykłady? Miałem przyjemność być gościem Agnieszki Kopacz-Domańskiej, dzieląc się z widzami i czytelnikami Wirtualnej Polski swoimi typami i podpowiedziami.


Banner Pan Podróżnik Media (c) panpodroznik.com

Pasmo publistystyczne (poranek) w portalu Wirtualna Polska to nie tylko teksty na stronie głównej, ale przede wszystkim telewizyjne łączenia na żywo ze studia WP z zaproszonymi gośćmi. 13 lutego „trafiło” na mnie 🙂

W wywiadzie przeprowadzonym przez Agnieszkę Kopacz-Domańską poruszyłem temat turystycznych wyborów naszych rodaków, ale również cen biletów lotniczych. Pytania dotyczyły m.in. tego, czy bilety w najniższej cenie kupimy bezpośrednio u przewoźnika czy może u pośrednika? Cóż rekomendowałbym zaglądać zarówno na strony linii lotniczych jak i wyszukiwarek oraz firm zajmujących się pośrednictwem w sprzedaży biletów (m.in. Kiwi, eDreams, Momondo czy Opodo, ponieważ różnice w cenach potrafią być ogromne – rzędu kilkudziesięciu procent, a to niebagatelna oszczędność.

Pośrednicy bardzo często prowadzą akcje promocyjne dedykowane na poszczególne kanały sprzedaży. W wywiadzie opowiadałem o ciekawej sytuacji: całkiem niedawno można było kupić loty z Polski do dowolnego miejsca w Europie wykorzystując to, że francuska wersja językowa jednego z serwisów (Trip.com) dawała całkiem przyjemną obniżkę na każdy bilet. Oczywiście, tego typu promocje często znikają tak szybko, jak się pojawiają, dlatego warto trzymać rękę na pulsie.

— Byłbym ostrożny w wieszczeniu końca ery tanich lotów — mówił w programie „Newsroom WP” dziennikarz, podróżnik i ekspert branży turystycznej Paweł Kunz. — Jeśli ktoś planuje tani wyjazd w ciągu najbliższych miesięcy, powinien być dość spokojny o możliwości — dodaje i wyjaśnia, że nie będzie to być może łatwe, ale jednak wciąż osiągalne.

Newsroom WP
Wirtualna Polska (c) Paweł Kunz, panpodroznik.com
Podczas wejścia live (c) panpodroznik.com
Wirtualna Polska (c) panpodroznik.com
Materiał na stronie głównej Wirtualnej Polski (c) panpodroznik.com
Banner Gdzie Można Znaleźć (c) panpodroznik.com

Wywiad w programie Newsroom WP można obejrzeć w archiwalnych zasobach video Wirtualnej Polski. Zapraszam!

Write A Comment