Wejście radiowe o moich podróżach do Zimnej Wódki, Piekła, Zazdrości i Ameryki, czyli skąd się wzięły intrygujące nazwy miast i wsi w Polsce? W dzisiejszej audycji w Radiu Nowy Świat opowiadałem o nietypowych miejscach na mapie. Zapraszam zatem do Piekła, po drodze do Nieba!


Banner Pan Podróżnik Media (c) panpodroznik.com

Czy wiesz, że nie ruszając się poza granice naszego pięknego kraju, możesz odwiedzić Piekło, Zazdrość, Wenecję, Zawiść, Paryż, Amerykę… a nawet Zimną Wódkę? 🙂

I o takich właśnie prywatnych peregrynacjach do miejscowości, których nazwy budzą uśmiech na twarzy lub kojarzą się ze znanymi, światowymi metropoliami – opowiadałem dziś słuchaczom audycji „Nowy Świat po południu” w Radiu Nowy Świat, łącząc się z katowickiego studia Testspring, dzięki uprzejmości Habiba Moskina.

Razem ze mną w programie udział wzięła prof. Monika Kresa, która tłumaczyła zawiłości etymologii, natomiast całość audycji sprytną klamrą spięły Olga Bobienko i Ksenia Maćczak-Szumska.

Radio Nowy Świat (c) Paweł Kunz, panpodroznik.com
Najpierw w Ameryce, potem przy Zimnej Wódce (c) panpodroznik.com
Radio Nowy Świat (c) Paweł Kunz, panpodroznik.com
Podczas audycji (c) panpodroznik.com
Banner Gdzie Można Znaleźć (c) panpodroznik.com

Audycję Nowy Świat po południu w Radiu Nowy Świat można odsłuchać na stronie internetowej rozgłośni, w sekcji podcastów dla patronów. Zapraszam!

Radio Nowy Świat (c) panpodroznik.com

Write A Comment