Co słychać w najnowszym, papierowym Newsweeku? Knuję z Karoliną Walczowską, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, czy inflacja, drożyzna i paragony grozy skutecznie zniechęciły nas do szukania fajnych pomysłów na wypoczynek poza granicami Polski. Zatem: czy wyjazd na urlop w dobie kryzysu gospodarczego musi zejść na dalszy plan?


Banner Pan Podróżnik Media (c) panpodroznik.com

Odpowiedź na tak zadane pytanie jest dość prosta: niezależnie od budżetu wyjazdowego, przy odrobinie dobrej chęci (i niekiedy wyjścia ze swojej strefy komfortu) możemy zaplanować ciekawy wyjazd.

Co więcej, o ile w przedziale 1000 zł faktycznie musimy się nieźle nagimnastykować, aby zrealizować wiosenną eskapadę – dysponując budżetem dwa razy większym (2000 zł), swoje kroki możemy stawiać już nie tylko w kierunku organizacji wyjazdu na własną rękę, ale poszukać niebanalnych ofert, które można znaleźć u agentów, organizatorów turystyki lub wprost w biurach podróży. Z kolei kwota 5000 zł umożliwia naprawdę spory wachlarz możliwości, w tym dość oryginalnych i niesztampowych.

Faktycznie, obserwując rynek przewozów lotniczych, możemy pokusić się o stwierdzenie, że „tanio już było”. Nie ma jednego powodu, dla którego obserwujemy marsz w górę cen biletów lotniczych, wpływ na to mają m.in. droga ropa, wzrost podatków pasażerskich i innych opłat, nie zapominajmy również o inflacji – tłumaczy Paweł Kunz.

Ekspert rynku turystycznego zauważa jednak, że kasandryczne wizje prezesa Ryanaira nie zawsze mają odniesienie w realnym świecie. – Przy odrobinie samozaparcia i czasu poświęconego na wertowanie rozkładów przewoźników lotniczych w dalszym ciągu możliwe jest wyłuskanie wielu perełek – podkreśla Kunz i podpowiada, jak zorganizować wymarzony urlop.

Newsweek 13/2023

Kiedy szukać tanich biletów lotniczych? Na jakie lotniska zwracać uwagę? M.in. te wątki są rozwinięte we wspomnianym artykule w Newsweeku. Najnowszy numer (13/2023) jest już do kupienia w empikach, salonach Relay, Inmedio, na stacjach benzynowych czy gdzie-tam-tobie-się-chce. Dla spóźnialskiego, poniżej info o wersji cyfrowej ↓

Banner Gdzie Można Znaleźć (c) panpodroznik.com

Pełną wersję artykułu „Urlop na każdą kieszeń. Sprawdziliśmy, dokąd wybrać się tej wiosny, mając 1, 2 lub 5 tys. zł” można przeczytać w archiwum Newsweeka lub odblokowując cyfrowy pakiet premium. Zapraszam!

Newsweek banner (c) panpodroznik.com

Zostaw komentarz