Coroczną tradycją na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest wiosenny cykl wykładów na temat podróżowania oraz wszystkiego, co jest z nim związane. Pan Podróżnik miał przyjemność dołączyć do grona wykładowców w ramach „Dni Turystyki”.


UAM Dni Turystyki (c) panpodroznik.com
Zapowiedź wykładów w ramach XX Dni Turystyki UAM (c) panpodroznik.com

Kogo jak kogo, ale studentów kierunków związanych z geografią do podróżowania nie trzeba zbytnio zachęcać, nieprawdaż? 😉 Dlatego cieszy inicjatywa włodarzy Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych poznańskiego UAM, aby w wykładach w ramach „Dni Turystyki” mogli uczestniczyć nie tylko studenci, lecz także inni miłośnicy podróżowania.

Paweł Kunz (Pan Podróżnik) w swoim wykładzie skupił się na sekretach taniego podróżowania, ewangelizując w zakresie możliwości, kierunków oraz pokazując na przykładzie osobiście odbytych wyjazdów, że niemożliwe nie istnieje. Bilety za kilka groszy, wykorzystane błędy taryfowe przewoźników, układanie planów podróży z uwzględnieniem specjalnych tricków, legendarne trasy typu UA154 / UA155 – to tylko część poruszonych zagadnień.

UAM Dni Turystyki (c) Nina Trojanowicz & panpodroznik.com
Pan Podróżnik i jego wykład na UAM (c) Nina Trojanowicz, panpodroznik.com

Inne wykłady, które odbyły się w ramach tego obszaru? Prof. Małgorzata Mazurek zreferowała szczegóły związane z rejsem po Małych Antylach, a dr Mateusz Rogowski opowiadał o podróżujących wykładowcach. Michał Król zabrał uczestników pod Trango Tower, snując opowieść o pierwszej zimowej wyprawie, a Michał Woroch z WheelChairTrip zaczarował szczegółami niesamowitej wyprawy i przekraczaniu granic śniegu oraz granic możliwości w Himalajach.

UAM Dni Turystyki (c) Nina Trojanowicz
Razem z Michałem Worochem oraz dr Magdaleną Kugiejko (c) Nina Trojanowicz

Pan Podróżnik chciałby podziękować pani prorektor prof. dr hab. Joannie Wójcik oraz dr Magdalenie Kugiejko za zaproszenie na Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Comments are closed.