Czujesz wiosnę? Pan Podróżnik też: zieleń wybuchła w twarz, rośliny pączkują… a we wszystkich empikach, salonikach InmedioRelay i na Publio.pl pojawił się świeżutki, pachnący inspiracją i przygodą, nowy (już 21), wiosenny numer Outdoor Magazynu. Zobacz, co tym razem przygotowałem wraz z moimi utalentowanymi kolegami.


Obiecuję, nie zajmę dużo czasu, wiosenna przyroda czeka, więc do rzeczy: w najnowszym numerze Outdoor Magazynu czeka na ciebie mój praktyczny felieton-poradnik weekendowego turysty. Czyli jak zacząć podróżować tanio, sprawnie i bez konieczności „utraty” wielu dni urlopu. Pizza we Włoszech? Fiordy w Norwegii? Islandia, Gruzja, Izrael? Perełki za grosze, czekające w rozkładach niskokosztowych przewoźników, którzy operują na trasach z Polski? To wszystko podlane sosem ekologicznego podejścia, czyli zdroworozsądkowe i spokojne rozważenie wszystkich wad i zalet. Będę szczęśliwy, jeżeli poczujesz się zainspirowany i wykorzystasz którąś z moich porad, ruszając w podróż!

Postanowiłem dopasować się strojem i otoczeniem do pięknej okładki (c) panpodroznik.com

Ale to tylko początek: wiosenny Outdoor Magazyn wypakowany jest po brzegi doskonałym towarem, który można umieścić na trzech półkach – przygoda, natura, ekologia. A ponieważ to nasze wspólne, dopieszczone dzieło, pozwolisz, że będę przez chwilę pisać nie jako „ja”, Pan Podróżnik – lecz jako „my”.

Wydajemy czasopismo dla osób ciekawych świata, poszukujących przyjemności, różnorodności, spokoju. W redakcji lubimy sport, aktywność na świeżym powietrzu, ale też relaks, nieśpieszne i uważne obcowanie ze światem przyrody.

Poznawanie świata może oznaczać podróże w najodleglejsze zakątki globu, eksplorację mało znanych miejsc, ale również poznawanie tego, co bliskie. Jak źdźbło trawy w przydomowym ogródku, o którym wiemy, że jest, ale jeszcze nigdy nie przyglądaliśmy się mu z bliska. Zachęcamy do takich obserwacji. Zachęcamy do przygód. Zachęcamy do życia w sposób świadomy, pełny uwagi, dobry i zdrowy.

Fragment felietonu o weekendowym (tanim) lataniu (c) Outdoor Magazyn

W nowym numerze nie brakuje inspirujących treści. Z pomocą kolejnego gościa naszej „pocztówki od fotografa”, Rubéna Péreza Novo, przyglądamy się z bliska światu przyrody. W rozmowie z Leszkiem Niemcem poznajemy tajniki pływania w dzikich wodach, zwanego również pływaniem przygodowym. Radzimy też jak bezpiecznie zacząć taką przygodę i sprawdzamy ulubione odcinki rzeczne Bartka Szaro, który zakończył swój wielki projekt #50rzek.

Pływamy packraftami po największym parku narodowym Europy, Lemmenjokach w Finlandii. Jeździmy rowerami po marokańskich górach, pustyniach i bezdrożach. Sprawdzamy co w sezonie wiosno-letnim warto robić w Val di Sole, a także w Lipsku – kierunku jak na nas może nietypowym, ale tylko na pierwszy rzut oka. A w dziale inspiracji Wiola Imiolczyk zgłębia ideę biophilic design, projektowania z przyrodą w tle.

Droga w Norwegii, która sprawiła mi (rowerowo) sporo radości (c) panpodroznik.com

Małgorzata Lebda zaprasza nas na chwilę do swojego domu w górach, do świata, w którym raz pada i wieje, raz świeci słońce, a jeszcze innym razem wszystko spowija mgła. Pieczemy wytrawne muffinki. Sprawdzamy co myślą wspinacze skalni. Zaglądamy do doliny Yosemite, gdzie pół wieku temu rodziły się różne idea i podejścia do tej niesamowitej aktywności. A na łamach Zielonej Strony, we współpracy z World Wide Fund for Nature (WWF Polska) przyglądamy się sytuacji rzek w naszym kraju.

Wiosna to dobry czas, aby spróbować czegoś nowego. Przyglądnij się więc przepięknej okładce, którą stworzyła Kasia Kozakiewicz, wyjdź z domu, rozejrzyj się i… świat stoi otworem, nieprawdaż? 🙂

Logo Outdoor Magazyn (c) panpodroznik.com

Write A Comment