Posiadasz psa lub inne zwierzę? Uważasz, że nie możesz z nim podróżować na pokładzie samolotu – i każdorazowo szukasz rozwiązania tego problemu?


Banner Pan Podróżnik Media (c) panpodroznik.com

Tym razem, 18 marca, pojawiłem się na łamach dziennika Rzeczpospolita, w artykule autorstwa Małgorzaty Kaliszewskiej. Temat dość istotny dla wszystkich wielbicieli zwierząt, którzy jednocześnie planują swoje podróże. Jak polecieć z psem samolotem? Czy w Ryanair lub Wizz Air można zabrać psa na pokład? Ile to kosztuje i na co zwrócić uwagę podczas planowania wyjazdu z czworonogiem?

– Przestrzegam przed próbami obejścia tych przepisów i przekonywaniem pracowników danej linii lotniczej, już na lotnisku, że nasz pies jest przewodnikiem, bez wymaganych dokumentów – informuje Paweł Kunz, dziennikarz i ekspert rynku turystycznego. – Tuż przed pandemią w jednym z polskich portów lotniczych pojawiła się pasażerka z ważnym biletem na przelot nisko kosztową linią oraz swoim psem, używając tego właśnie argumentu. Oczywiście nie została wpuszczona na pokład samolotu: pies musi posiadać certyfikat Assistance Dogs International (ADI) lub International Guide Dog Federation (IGDF). To organy zajmujące się akredytacją organizacji szkolących psy towarzyszące na całym świecie – dodaje Kunz.

Rzeczpospolita
Rzeczpospolita (c) Paweł Kunz, panpodroznik.com
Rzeczpospolita (c) Paweł Kunz, panpodroznik.com
Banner Gdzie Można Znaleźć (c) panpodroznik.com

Z całością artykułu „Jak polecieć z psem samolotem” można zapoznać się na internetowych stronach dziennika Rzeczpospolita → https://www.rp.pl/prawo-dla-ciebie/art38146311-jak-poleciec-z-psem-samolotem

Zapraszam do lektury!

Rzeczpospolita banner (c) panpodroznik.com

Zostaw komentarz