Wiosna wybuchła Wam prosto w twarz? Przywitajcie ją godnie! Najlepiej z egzemplarzem nowego, świeżutkiego numeru Outdoor Magazynu. Gwarantowana dobra lektura, klasyczna dawka inspiracji podróżniczej oraz niebanalne zdjęcia – to wszystko dostaniecie w zgrabnym pakiecie, m.in. z felietonem Pana Podróżnika. To co, czytamy? 🙂


To ten czas! We wszystkich empikach, salonikach Inmedio, Relay, na Publio.pl. Pachnący świeżością i wiosną, 25. numer Outdoor Magazyn – a w środku m.in. mój felieton o ekologicznym i sprytnym podróżowaniu po kraju naszych zachodnich sąsiadów. Tej wiosny wprowadziliśmy sporo zmian, w tym także nowy, przejrzysty i świeży layout. Kierowały nami nie tylko względy estetyczne, ale również potrzeba skondensowania treści i wyróżnienia nowych działów. Zwróćcie uwagę na nową okładkę – do współpracy zaprosiliśmy kolejną zdolną artystkę, Weronikę Zarębę.

Outdoor Magazyn 25 (c) Paweł Kunz, panpodroznik.com
Wiosenna okładka Outdoor Magazynu 25, autorstwa Weroniki Zaręby

Bohaterami 25. numeru Outdoor Magazynu są m.in.: Kei Nomiyama (nietypowa Pocztówka… z Japonii), Aleksandra Wierzbowska (polecam wywiad, wstrząsający, smutny, ale i budujący), Piotr Opacian (kajakarstwo morskie na dalekiej Północy – prawdziwie dzika i inspirująca historia), Bernd Zangerl (niesłychanie malowniczy i przygodowy bouldering w Himalajach) i Wojciech Karczmarzyk (rozmowa o jodze powięziowej oraz świadomości świata i siebie).

Zabieramy Was zatem na wspomniane morza Północy, do Japonii i w Himalaje, a także: na szlak rowerowy śladem dawnej kolei habsburskiej w Bośni i Hercegowinie, na dolomickie flowtracki, do sadów i wellness w Trentino, na Triglav, na pętlę wokół dawnego ZSRR i na nieokreśloną wędrówkę (felieton o walorach chodzenia autorstwa Gosi Lebdy).

Nie mógłbym również nie zaprosić Was do mojej wyprawy pociągiem w Niemczech (w ramach cyklu Eko-podróże: w felietonie, jak zwykle bazując na własnych doświadczeniach, przedstawiam nie tylko ideę, ale i praktyczny pomysł na to, jak zrobić to tanio, dobrze i skutecznie. W skrócie: ordnung muss sein, czyli od Alp do Bałtyku za grosze 🙂

Felieton w OM25 (c) Paweł Kunz, panpodroznik.com
Felieton Pana Podróżnika o podróżach kolejowych (c) Outdoor Magazyn, panpodroznik.com

Dzięki Deutschlandticket podróż będzie dłuższa i bardziej męcząca niż bezpośrednie połączenie z punktu A do punktu B… ale czy właśnie nie w tym swoistym slow-travel tkwi cały urok tego biletu? To nie tylko możliwość zejścia z utartego szlaku, rodem z przewodnika „10 najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Niemczech”. To zachęta do wizyt w małych, urokliwych, sennych miasteczkach, które są skomunikowane z większymi miejscowościami dzięki połączeniom kolejowym, a które często pomijamy podczas jazdy samochodem. Lub do przerwy w podróży, celem zrobienia kilku zdjęć lub skosztowania regionalnej kuchni bez tłumu turystów i zawyżonych cen – wszak nigdzie się nie muszę spieszyć, nieprawdaż?

Paweł Kunz (Pan Podróżnik), Outdoor Magazyn 25

Na łamach 25. numeru witamy Julię Klimek, która objęła pieczę nad nowymi działami, oraz Magdę Bryś, która zadebiutowała u nas mocnym wywiadem z Aleksandrą Wierzbowską – to doświadczone dziennikarki, które doskonale odnalazły się w formule pisma (print), odbieranego wieloma zmysłami.

Z kolei o rowerowe aspekty zadbał, podczas swoich gościnnych występów – już po raz drugi – Miłosz Kędracki, założyciel i wieloletni redaktor naczelny miesięcznika bikeBoard.

Outdoor Magazyn 25 (c) panpodroznik.com
Outdoor Magazyn 25 (c) panpodroznik.com

Wiosenne zmiany nie oznaczają, że rezygnujemy z „klasycznych punktów programu” – tym samym chcemy uspokoić stałych Czytelników. W 25. numerze znajdziecie dobrze znane materiały cykliczne, takie jak Pocztówka od fotografa, Zielona strona, Retro, Kuchnia w outdoorze, czy Kwestionariusz OM (tym razem na spytki wzięliśmy Ryszarda Pawłowskiego, zdobywcę 11 spośród 14 ośmiotysięczników).

Niezmiennie są z nami lubiani autorzy: Małgosia Lebda (felietony), Andrzej Muszyński (pogłębione relacje), Rafał Król (kierunki i porady eksperckie, choć nie w tym numerze), Zuzanna Kozerska (kierunki, wywiady i kuchnia), Kamil Kusztal z WWF Polska (ekologia) oraz Wiola Imiolczyk, którą znacie z Kuchni, wywiadów oraz artykułów o sztuce i przyrodzie.

Outdoor Magazyn 25 (c) panpodroznik.com
Outdoor Magazyn 25 (c) panpodroznik.com

Na koniec, słówko o nowościach, które pięknie prezentują się „w papierze”:

Dobrostan – dział, w którym będziemy zajmować się wszystkim tym, co wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne;

Poplista – prezentacja popularnych celów wycieczek górskich, zaczynam od szczytów w Europie;

Sztuka – ujednolicony dział, w którym będziemy prezentować sztukę przedstawiającą lub inspirowaną przyrodą;

Poradnik sprzętowy – nowa formuła graficzna, dzięki której podpowiadamy, jak odpowiednio dobrać kluczowe elementy ekwipunku.

To co, bierzcie i czytajcie: nad jeziorem, w lesie, przy ognisku, w drodze? 🙂

Outdoor Magazyn 25 w naturalnym środowisku (c) panpodroznik.com
Outdoor Magazyn 25 w swoim naturalnym środowisku 😉 (c) Outdoor Magazyn, panpodroznik.com

W OM24 palce maczali m.in: Małgosia Lebda, Rafał Król, Piotr Opacian, Zuzanna Maria Kozerska, Andrzej Muszyński, Miłosz Kędracki, Julia Klimek, Dorota Dubicka, Wojciech Słowakiewicz, Piotr Turkot, Michał Gurgul… oraz niżej/wyżej podpisany.

Logo Outdoor Magazyn (c) panpodroznik.com

Write A Comment