Osoby, które są na bieżąco z promocjami i okazjami na tanie loty – i jednocześnie uwielbiają nietypowe kierunki podróży – od wczoraj gorączkowo szukają wolnych terminów na wyjazdy w okresie grudzień 2023 – marzec 2024. Powód? Najnowsza promocja linii lotniczej Pegasus.

Brzmi to jak bajka, szczególnie dla osób, które wcześniej miały już okazję podróżować do „nietypowych” krajów – i pamiętają jakie są (zazwyczaj) ceny biletów lotniczych. Ale to nie jest bajka: ultra tanie bilety wciąż są w sprzedaży. Na mailu Pana Podróżnika pojawiły się nowe rezerwacje, a chęć zakupu kolejnych ograniczona jest tylko z jednego powodu: braku wolnego czasu w kalendarzu na odbycie podróży.

Bilety z Polski do Iranu za mniej niż 340 PLN? Irak (sic!) z Charleroi za mniej niż 300 PLN? Kirgistan (z Pragi) za mniej niż 420 PLN? Jak to możliwe? I czy takie bilety można kupić bez żadnych problemów?


Sekretem, choć w tym wypadku trudno mówić o tajemnicy, jest najnowsza promocja tureckiej taniej linii lotniczej Pegasus. Tutaj nie ma potrzeby wpisywania tajnych kodów, wyszukiwania dziwnych OTA (online travel agency), wielogodzinnego ślęczenia nad ofertami, aby mocno zbić cenę wyjściową. Dla miłośników takich kombinacji, którzy wiedzą „co” i wiedzą „jak” – droga wolna, możliwe jest zmniejszenie tych cen o kolejne kilkadziesiąt PLN.

Dla wszystkich pozostałych, którzy po prostu chcą złapać tanie bilety: Pan Podróżnik zaprasza na oficjalną stronę przewoźnika Pegasus (https://www.flypgs.com/en), ponieważ taka okazja może się długo nie powtórzyć.

PRZYKŁADOWE POŁĄCZENIE

Na screenie poniżej: przykład wycieczki / połączenia Kraków – Iran – Kraków, z całkowitą ceną biletu wynoszącą… 77 EUR, czyli 336 PLN, aktualną na moment pisania tego artykułu. Taką samą wycieczkę można odbyć w innych terminach. Pan Podróżnik zachęca do samodzielnego przeglądania kalendarza lotów Pegasus w poszukiwaniu tego typu promocyjnych cen.

Link do przykładowej rezerwacji: Kraków – Teheran – Kraków, 06-16.02.2024

Bilet Kraków - Teheran - Kraków (c) panpodroznik.com
Bilet z Krakowa do Teheranu za 335 PLN (c) panpodroznik.com

Pan Podróżnik w Kirgistanie (c) panpodroznik.com
Pan Podróżnik podczas swojej wędrówki po Kirgistanie (c) panpodroznik.com

Jeżeli nie Iran, to może piękny i wciąż nieodkryty dla masowej turystyki Kirgistan? Pan Podróżnik miał już okazję zwiedzić (m.in. samochodem, samolotem i konno) ten azjatycki kraj, który z racji gór można nazwać „Szwajcarią w wersji na dziko” – i gorąco rekomenduje jego eksplorację. Zwłaszcza, gdy bilet do Biszkeku z Pragi (do której można dojechać chociażby pociągiem) kosztuje 419 PLN 🙂

Link do przykładowej rezerwacji: Praga – Biszkek – Praga, 16-28.03.2024 r.

Bilet Praga - Biszkek - Praga (c) panpodroznik.com
Bilet z Pragi do Biszkeku za 419 PLN (c) panpodroznik.com

Co jeszcze można znaleźć w systemach rezerwacyjnych Pegasus, mając budżet 300-400-500 PLN na loty w dwie strony?

Lista „egzotycznych” krajów, do których polecimy z rodzimych portów lotniczych (takich jak Kraków) lub z lotnisk, do których bardzo tanio dojedziemy z Polski, takich jak Praga, Budapeszt czy Bruksela-Charleroi, jest spora. Znajdziecie na niej m.in. Pakistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Uzbekistan, Kuwejt, Oman, Kazachstan a nawet… Irak.


Patent Pana Podróżnika banner
  • wszystkie loty odbywają się z przesiadką w jednym z tureckich portów lotniczych (m.in. Stambuł i Antalya);
  • podroż w tej cenie musi odbyć się tylko z bagażem podręcznym. Możecie dokupić bagaż rejestrowany, w takim przypadku cena biletów będzie odpowiednio wyższa;
  • pamiętajcie o tym, że koszt biletów lotniczych to tylko jedna ze składowych wyjazdu: nie można zapominać o kosztach ewentualnych wiz, noclegów, transportu na miejscu, wyżywieniu itd.;
  • za bilety lotnicze na stronie przewoźnika Pegasus możecie zapłacić dowolną kartą płatniczą;
  • planując zakup biletu do jednego z krajów muzułmańskich, pamiętajcie o świętym miesiącu dla wyznawców Mahometa, czyli o Ramadanie (10.03.2024 r. – 08.04.2024 r.).

Write A Comment