Odpowiednie współdziałanie w sektorze turystycznym jest podstawą do uzyskania najlepszych efektów synergii. Jak odbudować prestiż pracy w branży hotelarskiej? Jakie narzędzia są niezbędne do pozyskania nowej wiedzy o lokalnych atrakcjach turystycznych? Paweł Kunz (Pan Podróżnik) podczas konferencji IGHP w Holiday Inn Józefów pochylił się nad tematem, moderując jeden z pięciu paneli dyskusyjnych.


Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to największa organizacja samorządu gospodarczego w branży hotelarskiej. Jednym z jej priorytetów jest prowadzenie aktywnych działań zmierzających do pobudzenia zainteresowania zawodem hotelarza oraz promowanie możliwych ścieżek kariery w branży.

Liczymy, że nasza dwudniowa konferencja rozpocznie otwartą dyskusję i doprowadzi do wypracowania rozwiązania umożliwiającego wzajemną wymianę informacji, wsparcie i integrację środowiska hotelarskiego, któremu szczególnie leży na sercu przyszłość branży.

Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (c) panpodroznik.com
Podczas moderowania panelu IGHP (c) panpodroznik.com

I właśnie podczas wspomnianej konferencji pt. „Odbudowa prestiżu pracy w sektorze hotelarskim poprzez współdziałanie IGHP z placówkami szkolnictwa branżowego (średniego)”, która odbyła się w podwarszawskim Józefowie, w hotelu Holiday Inn Resort – większość z ważkich tematów, związanych ze szkolnictwem kadr turystycznych, została poruszona.

Paweł Kunz (Pan Podróżnik) pełnił rolę moderatora dyskusji-panelu o bonie turystycznym i jego promocji jako narzędzia do pozyskania nowej wiedzy o lokalnych atrakcjach turystycznych. Zaproszenie do uczestnictwa w nim przyjęli:

  • Anna Salamończyk-Mochel – Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej;
  • Iwona Majewska – Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych;
  • dr Piotr Kociszewski – Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa VISTULA.

Uczestnikami dyskusji byli również obecni na sali eksperci i praktycy świata hotelarskiego, przedstawiciele administracji państwowej oraz kadra szkół zawodowych i techników.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (c) panpodroznik.com
Wystąpienie Pawła Kunza – Pana Podróżnika (c) panpodroznik.com
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (c) panpodroznik.com
Szkolenia podczas konferencji Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (c) panpodroznik.com

Write A Comment