Duże, plenerowe imprezy turystyczno-kulinarne są idealnym połączeniem dla wszystkich, którzy oprócz podróżowania w różne zakątki świata nie zapominają o przyjemnościach związanych z próbowaniem cudów, możliwych do wyczarowania w kuchni. Pan Podróżnik zawitał do Starych Jabłonek, będąc gościem Karola Okrasy na scenie podczas panelu turystycznego. Było kompetentnie i… smacznie 🙂


Festiwal Mazury od kuchni (c) panpodroznik.com
Marlena Rogowska, Andrzej Szumowski, Marcin Różycki i Paweł Kunz (Pan Podróżnik) (c) panpodroznik.com

Piękna okolica, doskonała słoneczna pogoda, niesamowite jedzenie, frekwencja i moc atrakcji: tutaj naprawdę nie mogło się stać nic złego. Teren Hotelu Anders i plaża na jeziorem Mały Szeląg w Starych Jabłonkach, w otoczeniu lasów – to idealna scena do przeprowadzenia Festiwalu Kulinarnego „Mazury Zachodnie od kuchni”. Całość imprezy odbyła się pod znakiem dobrego smaku i tradycji, przeplecionych nowoczesną ofertą turystyczną, informacjami dotyczącymi Bonu Turystycznego oraz spotkaniami-panelami na głównej scenie, w których udział wzięli zaproszeni goście.

Festiwal Mazury od kuchni (c) panpodroznik.com
Podczas panelu prowadzonego przez Karola Okrasę (c) panpodroznik.com

Paweł Kunz (Pan Podróżnik) miał przyjemność być uczestnikiem spotkania prowadzonego przez Karola Okrasę, mając za współpanelistów Sylwię Jaskulską (członka zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego) oraz Adama Gąsiora, redaktora naczelnego portalu turystycznego Wasza Turystyka.

Podczas panelu poruszono kwestię promowania danego regionu poprzez wykreowanie swoistej mody na lokalny produkt kulinarny. Ważnym elementem, na który Pan Podróżnik zwrócił uwagę decydentów obecnych na Festiwalu, jest pobudzenia rozwoju turystyki poprzez skierowanie uwagi i środków na większą promocję turystyki kulinarnej i szlaków kulinarnych, podając konkretne przykłady dobrych rozwiązań w Europie – zwłaszcza w dobie mediów społecznościowych, akcji oddolnych i guerilla marketingu.

Festiwal Mazury od kuchni (c) panpodroznik.com
Festiwalowa kuchnia (c) panpodroznik.com
Festiwal Mazury od kuchni (c) panpodroznik.com
Pan Podróżnik, Ela Wendeker i Marlena Rogowska (c) panpodroznik.com

Zostaw komentarz