Czy będąc w trakcie podróży po rubieżach Pakistanu – i dysponując jedynie telefonem komórkowym oraz wąskopasmowym dostępem do internetu od jednego z lokalnych operatorów – da się przeprowadzić na żywo wejście live (video) do jednego z najpopularniejszych porannych pasm publicystycznych w Polsce, czyli programu Newsroom WP? Pan Podróżnik wyszedł z założenia: „nie ma rzeczy niemożliwych”. Udało się!


Banner Pan Podróżnik Media (c) panpodroznik.com

Newsroom WP to poranne pasmo publicystyczne portalu Wirtualna Polska. Emitowane na żywo od poniedziałku do piątku o godz. 7.45 na stronie głównej WP.pl oraz w internecie (jako sygnał telewizyjny), jest codziennym źródłem informacji dla widzów i czytelników.

Pan Podróżnik, podczas eksplorowania Pakistanu, odpowiedział na zaproszenie serwisu turystyka.wp.pl – i podjął się niełatwego zadania: znalezienia miejsca w pobliżu pustyni Cholistan, gdzie sygnał sieci komórkowej będzie na tyle stabilny, aby spróbować połączyć się (live) ze studiem Newsroom WP.

Co ważne, sprzętem używanym do transmisji miał być telefon komórkowy; to kreatywne wykorzystanie nowoczesnej technologii i jednocześnie dowód na to, że jakość zdjęć i video, którą możemy osiągnąć przy użyciu smartfona, jest wystarczająca do większości zastosowań, nawet tych półprofesjonalnych 🙂

Newsroom WP (c) panpodroznik.com
Wejście na żywo do programu Newsroom WP (c) panpodroznik.com

W trakcie kilkunastominutowego wywiadu na żywo, Paweł Pawłowski z Wirtualnej Polski pytał Pana Podróżnika m.in. o poziom bezpieczeństwa w Pakistanie, stan dróg, największe atrakcje oraz o… temperaturę, która po drugiej stronie kamery sięgała 41 stopni. W rozmowie poruszony został także temat zabytków z listy UNESCO oraz zróżnicowanego krajobrazu, słynnej Karakorum Highway i ośmiotysięczników, które położone są w tym azjatyckim kraju, m.in. Nanga Parbat (8162 m n.p.m.) oraz drugiego najwyższego szczytu na świecie, czyli K2 (8611 m n.p.m.).

Nie zabrakło również podpowiedzi praktycznych: sposobów na zorganizowanie takiego wyjazdu, rekomendacji gastronomicznych – jak również szczegółów związanych z ewentualnymi utrudnieniami podczas podróżowania po krajach muzułmańskich w trakcie ramadanu (podczas trwania świętego miesiąca od świtu do zachodu słońca muzułmaninowi nie wolno spożywać żadnych pokarmów oraz pić żadnych napojów).

Newsroom WP (c) panpodroznik.com
Wejście na żywo do programu Newsroom WP (c) panpodroznik.com

Dla osób, które obawiają się poziomu kosztów, które należy ponieść, aby móc zwiedzić Pakistan – Pan Podróżnik ma dobrą radę: kluczem jest znalezienie taniego biletu lotniczego, ponieważ wszelkie usługi turystyczne w Pakistanie (przejazdy, wyżywienie, noclegi) są tanie lub bardzo tanie. Zakup biletu lotniczego to największy jednorazowy wydatek, który należy ponieść – a w ostatnich miesiącach nie brakowało promocji, dzięki którym można było dolecieć z Polski do Pakistanu (w dwie strony) za mniej niż 400 PLN.

Pakistan nie jest drogim miejscem, wręcz jest jednym z najtańszych na świecie, jeżeli mówimy o regularnym podróżowaniu. Za dwunastodniowy wyjazd, zapłacimy ok. 4 tys. zł (bez kosztów biletu lotniczego), składając wyjazd samodzielnie lub przy udziale jednego z butikowych biur podróży, ponieważ i takie kooperacje, pakistańsko-polskie, są już dostępne. Jest to znacznie mniejsza kwota niż ta, którą musimy wydać na dowolny wyjazd typu all inclusive do ciepłych i egzotycznych krajów.

Paweł Kunz (Pan Podróżnik), Newsroom WP
Newsroom WP (c) panpodroznik.com
Newsroom WP (c) panpodroznik.com
Newsroom WP (c) panpodroznik.com
Wejście na żywo do programu Newsroom WP (c) panpodroznik.com

Banner Gdzie Można Znaleźć (c) panpodroznik.com

Z pełnym wydaniem (z dnia 25.03.2024 r.) programu Newsroom WP w portalu Wirtualna Polska można zapoznać się w serwisie turystyka.wp.pl, na podstronie porannego pasma publicystycznego WP lub (bezpośredni link do audycji) → TUTAJ.

Wirtualna Polska logo (c) wp.pl

Write A Comment